Всеукраїнський науковий семінар «Наукова молодь – потенціал відновлення України»

Всеукраїнський науковий семінар «Наукова молодь – потенціал відновлення України»

25 травня 2022 року в онлайн-форматі відбувся Всеукраїнський науковий семінар «Наукова молодь – потенціал відновлення України». Семінар проводився в рамках Всеукраїнського фестивалю науки. Серед організаторів семінару були Рада молодих вчених Державної установи «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України» та Рада молодих вчених НАН України.

У лютому 2022 р. розпочалося вторгнення на територію України ворожих військ. Багато шкоди заподіяли військові дії, як для населення так і для довкілля. Війна призвела до виникнення надзвичайних ситуацій, що спричинили екологічні, соціальні, економічні, медичні, психологічні та інші проблеми. Наразі важливим є відновлення навколишнього природного середовища, відбудова інфраструктури, подолання наслідків військової агресії в соціальному перерізі, проведення наукових досліджень, які охоплюють всі сфери забезпечення життєдіяльності суспільства та відновлення промислового виробництва, впровадження інноваційних технологій і підготовка відповідних рекомендацій.

Тематика семінару включала в себе наступні напрямки наукових досліджень:

 • екологічні наслідки війни для території України;
 • проблеми реалізації міжнародних екологічних досліджень в умовах військових дій;
 • технології відновлення довкілля в післявоєнний період;
 • фактор війн 21-го століття в глобальних процесах зміни клімату;
 • соціальні наслідки війни для території України;
 • енергетична безпека України;
 • інформаційна та кібербезпека України;
 • аграрний бізнес та освіта у часи війни: стан, роль, перспективи.

До організаційного комітету семінару входили співробітники ДУ «ІГНС НАН України»: провідний науковий співробітник, заступник голови Ради молодих вчених НАН України Валерія Ковач, та провідний науковий співробітник і голова Ради молодих вчених Інституту Анна Яцишин, які були відповідальними за підготовку збірника матеріалів семінару.

З вітальними словами до учасників семінару звернулися:

 • Ігор Чудик – проректор з наукової роботи Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу;
 • Олеся Ващук – голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України;
 • Юрій Данько – проректор з наукової роботи Сумського національного аграрного університету;
 • Олександр Попов – член-кореспондент НАН України, заступник директора з науково-організаційної роботи Державної установи «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України»;
 • Світлана Делеган-Кокайко – голова Ради молодих вчених при Закарпатській обласній адміністрації, доцент кафедри екології та охорони навколишнього середовища ДВНЗ «Ужгородський національний університет»;
 • Сергій Чопоров – голова Ради молодих вчених Запорізького національного університету, завідувач кафедри комп’ютерних наук.

Всеукраїнський науковий семінар «Наукова молодь – потенціал відновлення України»

У заході взяло участь 50 осіб з різних регіонів України, більшість з яких є молодими вченими та аспірантами. Молоді вчені-доповідачі презентували результати наукових досліджень та інноваційні розробки, які можна застосовувати для відновлення навколишнього природного середовища, відбудови інфраструктури, подолання наслідків військової агресії та вирішення інших актуальних проблем сьогодення та післявоєнного відновлення. Також були висвітлені ключові напрями роботи Рад молодих вчених наукових установах та закладів вищої освіти у воєнний період та подальші плани їх діяльності. Важливим здобутком семінару є створення майданчика для обговорення шляхів відновлення та відбудови України в післявоєнний період, презентації доробку та налагодження співпраці між молодими вченими наукових установ й університетів України.

Разом ми відбудуємо нашу країну! Слава Україні! Героям слава!

Програма семінару