Відрядження співробітників Інституту до Інгульської уранової шахти ДП «СхідГЗК»

Відрядження співробітників Інституту до Інгульської уранової шахти ДП «СхідГЗК»

Влітку 2021 р. співробітники ДУ «ІГНС НАН України» були відряджені до Інгульської уранової шахти Державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (ДП «СхідГЗК»).

Метою відрядження було проведення низки радіометричних вимірів, геохімічних, геоекологічних досліджень та відбору проб води і ґрунтів на території Інгульської уранової шахти ДП «СхідГЗК» та виконання підготовчих робіт до проведення громадських обговорень звітів з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності на Сурському і Новогурівському уранових родовищах.

Відрядження співробітників Інституту до Інгульської уранової шахти ДП «СхідГЗК»

Інгульська шахта є найбільшою з уранових шахт України. Розташована в с. Неопалимівка на відстані 8 км у південно-східному напрямку від м. Кропивницький. Рудні поклади відпрацьовуються на глибинах від 160 до 420 метрів. Виробнича потужність – 470 тис. тонн. руди на рік. Поряд з традиційною гірничою технологією видобутку урану на шахті використовувався метод підземного блокового вилуговування. Східний гірничо-збагачувальний комбінат – це один з 28 уранодобувних центрів світу, серед яких він знаходиться в першій десятці, а також є найбільшим у Європі.

Східний гірничо-збагачувальний комбінат – єдине в Україні підприємство, що забезпечує видобуток природного урану і виробництво його оксидного концентрату. Комбінат є членом всесвітньої ядерної асоціації WNA (World Nuclear Association). (За матеріалами сайту https://vostgok.com.ua/)