Участь в онлайн-заході End User Group Interaction with WP6 в межах проекту PREDIS

Участь в онлайн-заході End User Group Interaction with WP6 в межах проекту PREDIS

22 квітня 2021 р. співробітник ДУ «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України» Злобенко Борис Петрович взяв участь в онлайн-заході «Взаємодія кінцевих користувачів напрацювань проекту з шостим Воркпакетом» / «End User Group Interaction with WP6» проекту PREDIS / «Поводження з радіоактивними відходами перед захороненням», що виконується в межах угоди між Європейським співтовариством з атомної енергії, представленим Європейською комісією та ДУ «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України».

Шостий Воркпакет PREDIS спрямований на поглиблення наукових знань щодо поводження з органічними радіоактивними відходами (термічна обробка, іммобілізація у стабільні форми) і напрацювання практичного досвіду та рекомендацій для передачі кінцевим користувачам відповідних технологій.

Під час заходу були представлені презентації Ondraf/Niras (Бельгійське національне агентство з поводження з радіоактивними відходами та збагаченими ядерними матеріалами та Belgoprocess (Промислове дочірнє підприємство Ondraf/Niras), під час яких представники зазначених організацій висвітлили актуальні проблеми поводження з органічними радіоактивними відходами, та необхідність залучення міжнародного наукового співтовариства до їх вирішення.

В ході обговорення неодноразово було підкреслено, що дуже важливою є передача нових практичних знань та технологій від наукового співтовариства до кінцевих користувачів для більш безпечного поводження з радіоактивними відходами.

Окремо зазначено, що гарною та ефективною практикою є залучення кінцевих користувачів технологій поводження з радіоактивними відходами на ранніх етапах наукових проектів для задоволення реальних наукових потреб у практичній діяльності.