Участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування

Участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування

08 грудня 2021 р. відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, на якому було розглянуто питання про стан виконання Рекомендацій слухань у Комітеті на тему: «35-ті роковини Чорнобильської катастрофи: проблеми та перспективи розвитку зони відчуження», схвалених рішенням Комітету від 14 квітня 2021 р. № 76/12. В обговоренні взяли участь члени Національної комісії з радіаційного захисту населення України (НРЗУ), зокрема, Чехун В.Ф., Носовський А.В., Сушко В.О., Яценко В.М. та Долін В.В. в частині забезпечення фінансуванням постійного моніторингу паливовмісних матеріалів, що знаходяться в об’єкті «Укриття», програм наукового супроводу діяльності в зоні відчуження, медичної допомоги у зоні відчуження з метою зміцнення соціального захисту громадян України, які працюють у зоні відчуження, а також своєчасного оновлення відповідних законодавчих актів, спрямованих на подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У своєму виступі заступник директора ДУ «ІГНС НАН України» з наукової роботи доктор геол. наук, проф. Долін В.В. відзначив плідну співпрацю НКРЗУ, НАН України та Міндовкілля України у законотворчій діяльності з питань реалізації Рекомендацій слухань та закликав депутатів ініціювати розроблення нової редакції Програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, Концепції Зони відчуження, Норм радіаційної безпеки України відповідно до сучасних викликів та результатів наукових досліджень у галузі радіаційної безпеки.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Кабінету Міністрів України прискорити виконання Рекомендацій в частині внесення на розгляд Верховної Ради України відповідних законопроектів, узагальнити пропозиції членів Національної комісії з радіаційного захисту населення України, виголошені під час засідання Комітету, доручити народному депутату України, голові підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи Кривошеєву І.С. здійснювати подальший контроль за виконанням Рекомендацій за наслідками слухань у Комітеті та встановити щоквартальне звітування за їх виконанням для відповідних центральних органів виконавчої влади.

Детальніше про засідання