Участь у засіданні Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України

Участь у засіданні Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України

Завідувач відділу проблем поводження з радіоактивними відходами д.т.н. Ю.О. Ольховик взяв участь у засіданні Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України, що відбулося 4 серпня 2022 року. Колегія розглянула безпекову ситуацію на Запорізькій АЕС, яка перебуває під окупацією військових російської федерації. У ході засідання члени Колегії заслухали інформацію від експлуатуючої організації НАЕК «Енергоатом» про поточну ситуацію на Запорізькій АЕС. Зокрема, поінформовано, що російські окупанти розмістили свою військову техніку у машинних залах енергоблоків №1 і №2.

За підсумками обговорення, Колегія Держатомрегулювання постановила визнати ситуацію на майданчику Запорізької АЕС, що перебуває під контролем військових російської федерації, розміщення на території ядерних установках військової техніки з боєкомплектом, зброєю та вибухівкою, як ядерний тероризм з боку рф.

Колегія також розробила і надала конкретні пропозиції щодо подальших дій Держатомрегулювання та НАЕК «Енергоатом» із метою мінімізації ймовірних ризиків для безпеки ядерних установок на Запорізькій АЕС.