Участь у Міжнародній конференції «FISA 2022 / EURADWASTE’22»

Участь у Міжнародній конференції «FISA 2022 / EURADWASTE’22»

Науковий співробітник ДУ «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України» Ганна Проскура взяла участь в Міжнародній конференції FISA 2022 / EURADWASTE’22, що проходила 30 травня – 3 червня 2022 року (м. Ліон, Франція). У заході взяло участь понад 490 учасників з 49 країн світу. Наступна конференція відбудеться через 3 роки.

Під час конференції Ганна Проскура представила постер та тези на тему: «Розробка методології критеріїв приймання відходів для геополімерних матриць» (Б. Злобенко, Г.Проскура), виконану під керівництвом та у співавторстві з старшим науковим співробітником Інституту Борисом Злобенко.

На конференції були представлені результати наукового доробку у рамках проекту PREDIS № 945098 (Робочий пакет 2, 5). Попередні дослідження показали, що необхідність пошуку нових методів захоронення РАВ зумовлена необхідністю збереження та відновлення навколишнього середовища та забезпечення екологічної безпеки. При правильному дизайні та затвердінні геополімери розвивають ключові властивості, щоб зробити матеріал дуже непроникним. У багатьох дослідженнях геополімерні матриці показали високу здатність утримувати радіонукліди.

Більшість застосувань геополімерів все ще знаходяться на стадії розробки, тоді як інші вже запатентовані та застосовуються в промислових масштабах. Тому може знадобитися подальше дослідження та консолідація, щоб геополімери були широко визнані як матриця відходів.

Таким чином, представлені результати дослідження можуть бути корисними при подальших дослідженнях та розробках методів захоронення твердих та рідких радіоактивних відходів.

Також, під час конференції FISA 2022 / EURADWASTE ’22 , було акцентовану увагу на те, що нагально потребує вирішення питання «енергетичної бідності». Людство пройшло через кризу здоров’я, зараз проходить кризу війни і буде криза енергетики. Енергії стане меншою і вона стане більш дорогою. Потрібно вирішити питання енергетичної бідності. Необхідно вирішити проблему залежність від російського газу, при тому не створюючи нових залежностей. Ядерна енергетика може бути шляхом вирішення, але не в короткостроковій перспективі.

Також, було відмічено потребу залучення та освіти для молоді. Конференція зосередила увагу на тому, що більше 60 відсотків персоналу в сфері атомної енергетики старше 50 років. Саме тому, має бути налагоджений діалог та ефективне навчання для молоді. Конференція має критичне значення для подальшого розвитку ядерної енергетики в світі, сприяє обміну інформацією та напрацюваннями, а також формує нові перспективні напрями науково-практичних розробок.

Участь у Міжнародній конференції «FISA 2022 / EURADWASTE’22»