Участь у Міжнародній конференції «Атомні можливості для розвитку країни»

Участь у Міжнародній конференції «Атомні можливості для розвитку країни»

22 листопада 2021 року д.т.н., завідувач відділу поводження з радіоактивними відходами Ю.О. Ольховик взяв участь у роботі Міжнародної конференції «Атомні можливості для розвитку країни», організованої ДП «НАЕК «Енергоатом» та ГО «Українське ядерне товариство».

На конференції ДП «НАЕК «Енергоатом» і американська компанія Westinghouse підписали угоди щодо будівництва двох нових атомних енергоблоків на майданчику Хмельницької АЕС. Церемонія підписання відбулася за присутності глави Міністерства енергетики України Г. Галущенка, Тимчасової повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін. Після підписання угод в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» П. Котін ознайомив присутніх із планом розвитку атомної галузі до 2040 року: «Наша мета – 24 ГВт атомних потужностей до 2040 року. Ми збираємося це зробити силами наших фахівців та за допомогою наших міжнародних партнерів» За словами в.о. президента Енергоатому Петра Котина, Westinghouse збудує на Хмельницькій АЕС четвертий та п’ятий енергоблоки. Третій енергоблок, який Енергоатом планує добудувати вже багато років, планується таки завершити за російською технологією ВВЕР-1000 разом із чеською Skoda JS».

Участь у Міжнародній конференції «Атомні можливості для розвитку країни»

Перспектива розвитку атомної енергетики України передбачає розміщення частини нових потужних енергоблоків на нових майданчиках, що означає необхідність залучення наукової спільноти для геолого-екологічного обґрунтування безпеки і доцільності зазначеного рішення.

Відеозапис конференції:

Детальніше