Співпраця з Хмельницькою АЕС

Співпраця з Хмельницькою АЕССпівробітники Інституту геохімії навколишнього середовища Національної академії наук України (ІГНС НАН України) 10 вересня 2020 року відвідали навчально-тренувальний центр Хмельницької АЕС і зустрілися з керівним складом Хмельницької АЕС.

У рамках наради провідні науковці на чолі з директором ІГНС НАН України членом-кореспондентом НАН України Ю.Л. Забулоновим презентували науково-інноваційні розробки щодо сортування радіоактивних відходів, напрацювання в системах радіаційного моніторингу, технології водоочистки природних і стічних вод. «Ми прибули на ХАЕС, щоб презентувати останні інноваційні напрацювання відділення ядерної фізики та енергетики ІГНС НАН України. Наукові розробки фахівців інституту використовуються в Японії (АЕС Фукусіма), США, Англії. Наше відділення займається також науковою роботою з продовження ресурсу атомних станцій та готує інноваційні проєкти, які можна впроваджувати на обладнанні АЕС. Сподіваємося, що спільна співпраця науковців та енергетиків сприятиме подальшому розвитку як атомної енергетики, так і науково-технічного прогресу країни», – зазначив Ю.Л. Забулонов.

Під час обговорення фахівцями Хмельницької АЕС було відзначено, що практичне застосування наукових розробок на атомній станції можливе лише за умови вирішення комплексу юридичних процедур та у відповідності до вимог Державної інспекції ядерного регулювання України.

За результатами візиту були визначені перспективні напрями роботи наукової установи з ХАЕС, серед яких: цементування кубового залишку та сольового плаву, звільнення радіоактивних відходів від регулюючого контролю, очистка питної та стічних вод, модифікації водопідготовчих установок хімводоочищення.

Подібний візит планується до Южно-Української АЕС та Запорізької АЕС.

За результатами візиту були визначені перспективні напрями співпраці наукової установи з Хмельницької АЕС.

Джерела фейсбук-сторінка Хмельницької АЕС

Новина на сайті НАН