Опубліковано колективну монографію «Zaporozhets A., Artemchuk V. (eds) Systems, Decision and Control in Energy II. Studies in Systems, Decision and Control, vol. 346. (2021)» (https://doi.org/10.1007/978-3-030-69189-9) , видавництво Springer Nature Switzerland AG. Монографія буде індексуватися у таких наукометричних системах і реферативних базах як SCOPUS, DBLP, WTI Frankfurt eG, zbMATH тощо та має квартиль Q3 згідно SCImago.
Загалом у монографії представлено 21 статтю/розділ, авторами 5-ти з яких є співробітники Держаної установи «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України» (Забулонов Ю., Попов О., Артемчук В., Ковач В., Яцишин Анна, Яцишин А., Буртняк В. та Запорожець А.).
Відзначимо, що в даній монографії опубліковано статтю присвячену 25-річниці заснування Держаної установи «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України», представлено здобутки, розробки та досвід роботи Інститут.
Анотація до статті. У країнах з розвиненою атомною енергетикою існують різні проблеми екологічної та радіаційної безпеки, які потребують постійної уваги та пошуку оптимальних шляхів їх вирішення. Для України ядерна енергетика є стратегічно важливим елементом енергозабезпечення: сьогодні її внесок становить близько 60%, і згідно з Енергетичною стратегією до 2035 року планується збільшення виробництва. Такі перспективи розвитку енергетичного сектору тісно пов’язані з вирішенням нагальних питань безпечної та ефективної роботи об’єктів ядерного паливного циклу. Співробітники Державної установи «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України» вносять значний науковий та практичний внесок у вирішення питань екологічної та радіаційної безпеки в Україні. У цьому дослідженні представлені інноваційні розробки, створені працівниками Відділення ядерної, радіаційної та техногенно-екологічної безпеки Державної установи «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України». Представлені результати наукових досліджень та розробок у таких галузях: ядерно-фізичні технології та техногенно-екологічна безпека. Визначено перспективи та напрями подальшої інноваційної діяльності Державної установи «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України».