Заступник директора з наукової роботи

Долін Віктор Володимирович

Долін Віктор Володимирович

Професор

Доктор геологічних наук

Посада: заступник директора з наукової роботи;

Учений ступінь: доктор геологічних наук (2005), кандидат геолого-мінералогічних наук (1996);

Наукове звання: професор зі спеціальності «екологічна безпека» (2013); старший науковий співробітник зі спеціальності «техногенна безпека держави» (2000);

Кваліфікація: хімія, органічна хімія – Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка, хімічний факультет (1985);

Наукові напрями: біогеохімія, геохімія природних і техногенних радіонуклідів, проблеми поводження з небезпечними, токсичними і радіоактивними відходами;

Тема докторської дисертації: закрита;

Тема кандидатської дисертації: закрита;

Кількість наукових робіт: монографії – 25, статті і тези – >200, винаходи та патенти – 5

Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки: 2006 рік

Почесна грамота Президії НАН України та ЦК ПФС НАН України: 2014 рік

Долін Віктор Володимирович народ. 21.01.64 у м. Києві. Українець, кандидат геол.-мін. наук («геохімія», 1996), доктор геол. наук («екологічна безпека», 2004), професор («екологічна безпека», 2013), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2006).

У 1985 р. закінчив хімічний факультет Київського ордена Леніна державного університету ім. Т.Г. Шевченка, у 1982-90 рр. навчався і працював в Інституті геохімії і фізики мінералів АН УРСР. У 1991-98 рр. очолював Державне підприємство „Відродження” НАН України. Від 1998 р. працює в Інституті геохімії навколишнього середовища НАН України, де у 2004-2017 рр. очолював відділ біогеохімії. У 2002 р. виконував обов’язки заступника директора Інституту з наукової роботи.

Від 1986 р. брав участь в роботах щодо ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Працює над розробленням геохімічних аспектів проблеми еволюції біосфери в умовах техногенезу, розвиває новий науковий напрям – радіобіогеохімія. Має 230 опублікованих наукових праць, в тому числі 26 монографій.

Експерт МАГАТЕ з проблем безпеки приповерхневого захоронення радіоактивних відходів, член Міжнародної спілки радіоекологів та Європейського геологічного товариства.

Викладає на посаді професора ННІ «Інститут геології» Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, читав курси лекцій у Пармському університеті (Італія), вітчизняних вишах. Під його керівництвом захищено 4 кандидатських дисертації.