Ознайомчий візит на майданчик будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України

9 жовтня члени Українського ядерного товариства здійснили ознайомчий візит на майданчик будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України, що розташовується в Чорнобильській зоні відчуження. У візиті взяли участь члени Правління та відокремлених підрозділів УкрЯТ, а також фахівці профільних закладів вищої освіти, дослідницьких та наукових установ. ДУ ІГНС представляв д.т.н. Ю.О. Ольховик. На майданчику ЦСВЯП учасників візиту супроводжував заступник генерального директора з питань створення єдиного комплексу поводження з відпрацьованим ядерним паливом ВП «Атомпроектінжиніринг» Володимир Холоша, який розповів гостям про призначення та хід будівництва ЦСВЯП. Зокрема, під час візиту було оглянуто будівлю технічного обслуговування зі складом багатоцільових контейнерів, будівлю приймання, майбутній майданчик зберігання контейнерів та інші технологічні споруди. Учасники візиту оглянули також 4 контейнера довготривалого зберігання ВЯП – HI-STORM 190, які вже прибули на майданчик ЦСВЯП.

Термін введення в експлуатацію 1-го пускового комплексу заплановано на 2020 рік. ЦСВЯП стане автономною ядерною установкою, яка забезпечить тривале зберігання (100 років) ВЯП з діючих енергоблоків РАЕС, ХАЕС та ЮУАЕС. Для зберігання ВЯП використовуватиметься технологія поверхневого «сухого» зберігання із застосуванням двобар’єрної системи ізоляції ВЯП від навколишнього середовища, що забезпечується обладнанням спеціально спроектованих інженерних систем контейнерного типу. Проектна місткість ЦСВЯП складатиме 458 контейнерів HI-STORM, які зможуть вмістити у собі 16 529 відпрацьованих паливних збірок.

С уважением,
Ольховик Юрий Александрович
д.т.н., заведующий отделом
Институт геохимии окружающей среды НАН Украины