Круглий стіл «Проблеми поводження з радіоактивними відходами»

22 листопада 2016 року в Києві в рамках Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» відбулося засідання круглого столу за темою «Проблеми поводження з радіоактивними відходами: міжнародна практика та досвід України».

img_20161122_153307_826x500
Були заслухані доповіді голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Петрука В.В. «Відпрацьоване ядерне паливо в зоні відчуження», народного депутата України Рибака І.П. «Радіоактивні відходи в Україніі: виклики та шляхи розв’язання проблем», заступника генерального директора ВП «Атомпроектінжиніринг» ДП НАЕК «Енергоатом» Холоші В.І. «Створення централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних  електростанцій», начальника відділу Державної інспекції ядерного регулювання України Шепітчака А.В. «Основні аспекти поводження з відпрацьованим ядерним паливом в Україні», академіка НАН України Шестопалова В.М. «Стан поводження з радіоактивними відходами в Україні» та інші.
Від ДУ ІГНС НАН України в роботі круглого столу прийняв участь с.н.с. канд..геол-мін.наук Ольховик Ю.О., який виступив з доповіддю на тему «Про поводження з паливовмістними лавовими матеріалами об’єкта «Укриття».
Всі учасники засідання відмітили незадовільне виконання заходів Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з РАВ внаслідок відсутності відповідного фінансування, а також  необхідність негайного відновлення формування Державного фонду поводження з радіоактивними відходами.