Конференція «Чорнобиль: подолання. Внесок наукової і творчої інтелігенції Білорусі, Росії і України»

За підтримки Національної академії наук Білорусі, Міністерства з надзвичайних ситуацій, Спілки письменників Білорусі та Міждержавного фонду гуманітарного співробітництва держав-учасників СНД  в рамках міжнародного суспільного проекту «Мінська ініціатива» в період з 19 по 21 квітня 2016 року в Мінську відбулася конференція «Чорнобиль: подолання.  Внесок наукової і творчої інтелігенції Білорусі, Росії і України». До участі у конференції були залучені представники наукової і творчої інтелігенції, засобів масової інформації Білорусі, Росії і України.

конференція «Чорнобиль: подолання. Внесок наукової і творчої інтелігенції Білорусі, Росії і України».

В рамках конференції у залі Національної академії наук Білорусі відбувся круглий стіл вчених «Мирний атом», у ході якого представники наукових закладів Білорусі, Росії і України зробили доповіді щодо сучасного стану вирішення актуальних проблем подолання наслідків Чорнобильської катастрофи і забезпечення розвитку безпечної ядерної енергетики у пост чорнобильський період.

Були присутні представники:

  • Державного підприємства «Білоруська АЕС»;
  • Об єднаного інституту  енергетичних і ядерних досліджень «Сосни» НАН Білорусі;
  • Об єднаного інституту  ядерних досліджень (Росія-Білорусь);
  • Інститут радіології МНС Республіки Білорусь;
  • Національного дослідницького центру «Курчатовський інститут» (Росія).

 З боку України у круглому столі прийняли участь співробітники:

  • ННЦ ХФТІ;
  • Інституту проблем безпеки АЕС НАН України;
  • ДУ «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України».

 

С.н.с. канд.геол.-мін.наук Ю.О. Ольховик виступив з доповіддю «Можлива переробка лавових паливовміщуючих мас із об’єкту «Укриття».

С.н.с. канд.геол.-мін.наук Ю.О. Ольховик виступив з доповіддю «Можлива переробка лавових паливовміщуючих мас із об’єкту «Укриття».

Учасники круглого столу висловили одностайну думку про доцільність координації зусиль науковців Білорусі, Росії і України у   поглибленні фундаментальних і практичних знань з метою підтримки розвитку безпечної ядерної енергетики.