МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ


При адміністрації ДУ «ІГНС НАН України» з 01.09.2017 року створено робочу групу з підготовки та супроводу проектів міжнародної співпраці з представників наукових підрозділів ДУ «ІГНС НАН України».
З питань щодо співпраці звертатися до ученого секретаря робочої групи з підготовки та супроводу міжнародних проектів Бугери Маргарити Анатоліївни.
e-mail: IGNS_Buhera_Savytska@nas.gov.ua
тел. +38 (044) 502-12-32

Євросоюз


igd_logo_200Співробітники ДУ “ІГНС НАН України” виконують проект Європейскої Комісії у рамках Сьомої рамкової програми (FP7) «Міжнародна технологічна платформа з геологічного захоронення – International Geological Disposal Technology Platform (IGD-TP). Мета проекту – вивчення питань дослідження можливості створення до 2025 року технологічної платформи для геологічного захоронення радіоактивних відходів (Злобенко Б.П.). .

IAEAСпівробітники інституту беруть участь у проекті МАГАТЕ «Сітка навчання з використання технологій захоронення відходів і їх демонстрації у підземних дослідницьких установках» – Network of Training and Demonstration of Waste Disposal Technologies in Underground Research Facilities (URF Network). – Злобенко Б.П.

IAEAДУ “ІГНС НАН України” продовжує дослідження за проектом Сьомої рамкової програми EURATOM (EC), CArbon-14 Source Term “CAST”, Consortium Agreement no.604779, WP5. (Злобенко Б.П., Скрипкін В.В.).

Спільно з Президією НАН України фахівці Інституту в 2016 р. приймали участь у переговорному процесі, підготовці зустрічей та підписанні угоди про співробітництво з керівництвом Євратому, презентували свої розробки з проблеми поводження з радіоактивними відходами для участі в оголошених проектах Євратому, за наступними темами:

  • проект NFRP 6 – Рішення ключових пріоритетів. Первинні питання для обґрунтування створення геологічних сховищ;
  • проект NFRP 7 – Наукові дослідження та інновації з питань загального управління радіоактивними відходами, крім геологічного захоронення;
  • проект NFRP 8 – Загальноєвропейський обмін знаннями і підвищення компетентності в поводженні з радіоактивними відходами.

В 2016 р. за підтримки Представників Євратому, що були з офіційним візитом в м. Києві, фахівцями ДУ «ІГНС НАН України» налагодили прямі контакти з фахівцями Об’єднаного дослідницького центру Європейської Комісії (JRC). В рамках цих контактів обговорювалась можлива участь Інституту в двох Європейських проектах, а саме:

  • про офіційну участь України із залученням Інституту в проекті EURDEP з питань офіційної передачі даних моніторингу. В рамках цих переговорів фахівці Інституту були ознайомлені з технічними вимогами до передачі даних та відпрацьована в тесовому режимі практична передача радіаційних лани з автоматизованого поста моніторингу ДУ «ІГНС НАН України.
  • про участь ДУ «ІГНС НАН України» в європейському проекті «Створення Європейського Атласу природного випромінювання», як перший етап було запропоновано побудувати карту розподілу радону в межах України.

За обома проектами була досягнута попередня позитивна згода щодо співробітництва. Також в червні 2016 р. старший науковий співробітник Інституту Колябіна І.Л. у складі делегації НАН України відвідала JRC, де ознайомилася з лабораторною базою та напрямами досліджень Центру і зробила там наукову доповідь.

Китай

Науково-технічною фірмою «Indra Scientific»Протягом 5-8 квітня 2016 р. в ДУ «ІГНС НАН України» перебувала з робочим візитом делегація з Китайської Народної Республіки (провінція Хебей) у складі:
Фредрик Шао – хімік-технолог, технічний директор компанії;
Лі Шукай – інженер з устаткування;
Донг Ванг – інженер-електронщик;
Мао Ші – перекладач
Тема: обговорення можливості застосування наукових доробок Інституту у виконанні сумісних екологічних програм.

Румунія

NATO
В рамках програми НАТО «Наука заради миру» виконувався науковий проект SfP 984440 «Модель для прогнозування та запобігання можливих катастрофічних наслідків токсичного забруднення вододілу ріки Тиса», згідно програми якого проведено: робочу міжнародну нараду з 17 по 20 травня 2016 р. в м. Київ, що була включена в програму Четвертої міжнародної конференції «Хімічна і радіаційна безпека: проблеми і рішення», проведено чотири спільні українсько-румунські експедиції на р. Тиса з відбором проб та їх синхронною аналітичною обробкою в масспектрометричних лабораторіях університету Бабеш-Боляй (м. Клуж-Напока, Румунія)NATO та лабораторії ДУ «ІГНС НАН України» (чл.-кор. НАН України Лисиченко Г.В., Герцюк М.М.).
Польша

Instytut Chemii i Techniki Jądrowej w WarszawieРозпочато спільний українсько–польский науково-технічний проект (2015–2017 рр.) «Розвиток співпраці між Україною і Польщею в галузі поводження з радіоактивними відходами: синтез нанокомпозитних адсорбентів для видалення радіонуклідів» в рамках угоди між Національною академією наук України та Польською академією наук (між ДУ «ІГНС НАН України» і Інститутом Ядерної хімії та технології (Варшава). Відповідальний виконавець – Бондарь Ю.В.


Akademia Morska w Szczecinie PolsceДУ «ІГНС НАН України» має прямі двосторонні зв’язки з
Морскою Академією в Щецині.


Polska Politechnika LubelskaДУ «ІГНС НАН України» має прямі двосторонні зв’язки з
Люблінською політехнікою

Бельгія

Науково-технічною фірмою «Indra Scientific»ДУ «ІГНС НАН України» має прямі двосторонні зв’язки з науково-технічною фірмою «Indra Scientific»